Software MVN Analyze

Ať už jste odborníkem na biomechaniku, rehabilitaci, sport, ergonomii nebo jste tvůrcem filmů her nebo pracujete v prostředí virtuální reality, potřebujete pro svoji práci přesná a spolehlivá data.


Software MVN Analyze je komplexní systém určený ke zpracování a analýze měřených dat. Systém může pracovat jak s informacemi pohybu celého těla tak i s jeho vybranými segmenty. MVN Analyze umožňuje kromě interpretace měřených údajů také zobrazovat synchronizovaná pohybová data v reálném čase, a to včetně všech měřených parametrů týkajících se jednotlivých tělesných segmentů.

Software Xsens MVN Analyze nabízí škálovatelný biomechanický model, umožňuje čtyři základní nastavení hardwaru a podporuje různé kalibrační rutiny. 

Dodávaný Softwarový balíček nabízí 3D animace v reálném čase, grafy, streamování dat a video výstup sledovaného subjektu.

Výstup MVN Analyze podporuje prezentaci pohybových dat, kinematiku jednotlivých tělesných segmentů, globální polohy segmentů a další rozsáhlá data získaná měřením z pohybových senzorů.

MVN Analyze má vestavěný časový kód a pluginy pro dálkové ovládání a komplexní zpracovává získaných dat. Naměřené údaje a zpracovaná data pohybových senzorů můžete pomocí  MVN Analyze exportovat do řady formátů jako ASCII (HTML), C3D, BVH, MVNX, BX a video formáty jako AVI a M4V. Pro vývoj vašich vlastních aplikací Xsens poskytuje adaptabilní vývojové prostředí.

Společnost Xsens neustále pracuje na vývoji a zlepšování svých produktů. Kromě jiného můžete pomocí MVN Analyze využít plnou podporu GNSS (GPS, GLONASS, QZSS), která vám ve spojení s dalšími patentovanými funkcionalitami Xsens umožní použít systém i při pohybových aktivitách, které neobsahují definovaný kontakt nohou se zemí, jako je jízda na kole, jízda na koni, lyžování a bruslení, jídla ve vozidle a další. 

Poslední verze Software MVN Analyze 2020 přináší významnou aktualizaci kompletního systému pro snímání pohybu, který posouvá jeho funkčnost a přesnost na další úroveň v oblasti vědeckých analýz,  sportu, biomechaniky, ergonomie a výzkumu pohybu člověka.

Nové funkce MVN Analyze zahrnují nativní integraci EMG dat, pro uživatele EMG měřících zařízení. Přenášená data jsou z vybraných EMG zařízení mohou být nejen zobrazováno pomocí grafů v reálném čase na panelu MVN Analyze, ale systém umožňuje integraci těchto údajů do jednoho výstupního souboru. 

Aktualizace MVN Analyze 2020 také přidává možnost přímého přenosu dat Xsens do MATLABu, což umožňuje vizuální zpětnou vazbu v reálném čase přímo na obrazovce. Uživatelé mají nyní navíc i přístup k polohovým údajům HTC VIVE.