Hardware MVN Awinda a Link

Komplexní řešení pro vaše aplikace

Produktová řada Xsens MVN má dvě hardwarové verze: MVN Link a MVN Awinda. 

MVN Awinda používá 17 bezdrátových senzorů, které jsou na těle umístěny nastavitelnými pružnými pásky. Bezdrátové senzory pak vysílají snímané informace v reálném čase do centrální komunikační jednotky - Awinda Stanice.

MVN Link je celotělový oblek vybavený 17 senzory, které jsou spojeny pomocí kabelů. Snímaná data jsou pak  přenášeny do centrální jednotky umístěné na těle sledovaného subjektu - Body Pack, která může data uchovávat nebo přenášet v reálném čase. 

Oba systémy mají své vlastní specifické vlastnosti. Jejich vlastnosti si můžete porovnat pomocí níže uvedeného přehledu.

MVN Hardware

MVN Link

Široký rozsah použití a možnost autonomního záznamu dat 

MVN Link používá 17 pohybových senzorů stejně jako MVN Awinda. Použití obleku Lycra umožňuje rozšířit použití systému o další řadu aplikací včetně možnosti autonomního záznamu dat a plné podpory systémů GNSS pro sledování polohy měřeného subjektu.

MVN Awinda

Snadná a rychlá instalace

MVN Awinda umožňuje rychlé, snadné a spolehlivé snímání pohybu. Díky nastavitelným popruhům, rychlému nastavení a přenositelnosti je MVN Awinda ideální pro použití ve skupinách a ve vzdělávání.

MVN Link

Celotělový oblek MVN Link

Řešení MVN Link je výhodné použít všude tam, kde potřebujeme sledovat a analýzovat pohyb nebo činnost u jednoho sledovaného subjektu po dlouho dobu nebo při pohybově nebo fyzicky náročných činnostech. 

MVN Link používá pohybových senzorů (MTx), které jsou připojeny k datovému rozbočovači na těle sledované osoby (Body Pack) pomocí kabelů umístěných v jednotlivých částech obleku. Vlastní lycrový oblek využívá speciální zipy pro snadné upevnění pohybových senzorů na konkrétních místech těla. Jednotka Body Pack odpovídá za shromažďování dat ze všech senzorů a napájení celého systému MVN Link. Data všech pohybových senzorů jsou pak Body Packem bezdrátově přenášena  PC / notebooku.

V případech, kdy potřebujete sledovat měřený objekt při běhu, jízda na kole, outdorových aktivitách,  lezení nebo jízdě ve vozidle, můžete využít speciální funkce MVN Link - použití záznamu na těle (OBR). který umožňuje zaznamenávání pohybů bez potřeby PC / notebooku a jejich ukládáním do vnitřní paměti BodyPack po dobu více jak 10 hodin.  Minimální výdrž baterie systému MVN Link při běžném používání je 10 hodin.

MVN Awinda

Měřící sada s bezdrátovými senzory

Systém MVN Awinda je vhodné použít všude tam, kde potřebujete provádět velké množství opakovaných měření na různých subjektech. Systém Awinda můžete například použít při hodnocení pohybové nerovnováhy a svalových disbalancí, při rehabilitačních a nápravných cvičeních, ergonomických měřeních v průmyslových aplikacích, virtuálních aplikacích atd.. 

MVN Awinda je podobný MVN Link a to včetně počtu použitých pohybových senzorů, přesnosti měření a kvality dat. Pro snímání a přenos pohybových dat používá bezdrátové senzory pohybu (MTw), které jsou na těle upevněny pružnými Velkro pásky. Použití pružných pásků tak dává systému Awinda velkou flexibilitu a urychluje celou instalaci. 

Získaná data jsou pak bezdrátově přenášena mezi každým sledovačem pohybu a přijímací stanicí Awinda Station pomocí patentovaného přenosového protokolu. Každý MTw má stejné snímací komponenty jako MTx systému MVN Link, ale navíc obsahuje baterii a transceiver. Životnost baterie MVN Awinda je cca 5 hodin.